Drauge su vaiku

Žygaičių gimnazija įgyvendino tęstinę vaikų socializacijos programą „Drauge su vaiku-14“. Įgyvendindami programą, sudarėme patrauklias sąlygas vaikų užimtumui. Vaikų laisvalaikis prabėgo nepastebimai ir įdomiai. Programos metu derinome poilsį, fizinį aktyvumą, kūrybinį mąstymą bei pažinome savo kraštą.
Stovyklos metu geriau pažinome netolimas apylinkes. Aplankėme Pagramančio piliakalnį, Bijotų Dvaro sodybą, D. Poškos Baublių muziejų, Kryžkalnio memorialą žuvusiems Lietuvos partizanams.
Savęs pažinimą skatinome vykdydami kūrybines edukacines programas. Apsilankėme Dargaičių etnografiniame kaime, Dargaičių ZOO. Ypač gerų emocijų suteikė aplankyti gyvūnai, kuriuos galėjome paglostyti, su jais kartu pasivaikščioti ir pamaitinti.
Pažinimo džiaugsmą ir kūrybines galias išbandėme Šiaulių „Rūtos“ fabriko edukacinėje programoje „Šokolado dirbtuvės“. Dalyvavome „Šokolado muziejaus“ ekskursijoje. Kiekvienas pasigaminome savo rankų darbo saldainius, išragavome begalę saldainių skonių.
Toliau vyko pažintis su Kretingos kraštu. Aplankėme Kretingos Pranciškonų vienuolyną, fiziškai pajudėjome susipažindami su Japoniško sodo grožybėmis. Kretingos dvaro saldaininėje išmokome pasigaminti saldainius-ledinukus. „Vienkiemio“ sodyboje pietavome ir pramogavome „Nykštukų kaime“.
Nepamiršome aplankyti ir Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Susipažinome su muziejaus ekspozicijomis ir dalyvavome edukacinėje programoje „Archeologija įdomiai“.
Mokiniai įgijo pasitikėjimo savimi, patyrė daug teigiamų emocijų, ugdėsi patriotiškumo jausmą savo kraštui. Gražiausias stovyklos akimirkas įamžinome piešimo lapuose. Liko tik sudėti prisiminimui nuotraukas ir paruošti parodą „Gražiausios stovyklos akimirkos“.